Yağ Yakıcı Özellikte 5 Meyve

Fazla kilolarınızdan kurtulmaya karar verdiyseniz ve doğal besinlerle ve sporla en sağlıklı biçimde diyet yöntemlerinizi uygularken meyvelerin yaptığınız diyette önemli bir yere sahip olabileceğini de unutmayın. Bu meyveler arasında özellikle 5’i vücudunuzdaki yağ yakmada çok önemli bir yere sahip olduğunu ve yerinde, kararında tüketilirse size hem enerji, hemde fazla kilolarınızı vermede oldukça etili olduklarını belirtelim.

Yağ Yakıcı En Etkili Meyveler

1: Avokado

blank

Omega- 9 yağ asidi açısından zengin olan avokado bu özelliği ile iştahınızı düzenleyen önemli bir etkiye sahiptir.Aynı zamanda metabolizma hızınızı da arttırır. Aynı zamanda avokado iyi bir lif kaynağıdır.Bu sayede erkenden acıkmanın önüne geçecek ve sindirimi kolaylaştırabileceksiniz.Aynı zamanda avokadodaki fitoseller de vücuttaki kolesterolü düşürmede etkilidir.

2: Nar

blank

Nar ve nar suyu antioksidan açısından zengindir.Bu antioksidanlar metabolizmasını hızlandıran etkiye sahiptir.Bu sayede daha fazla yağ yakabileceksiniz. Düzenli olarak nar suyu tüketimi kandaki lipitlerin dengesinin korunduğu keşfedilmiştir.Aynı zamanda kötü kolesterol seviyesini de düşürerek daha sağlıklı bir damar yapısı ve kalp rahatsızlıklarından daha iyi korunacaksınız.

3: Yaban Mersini

blank

 

Yaban mersini düşük glisemik indeks değerine sahip meyveler arasındadır. Bu sayede kan şekerinin hızlı yükselmesini engelleyecek,insülinin dengelenmesi sağlanacaktır.Bu sayede yaban mersini özellikle göbek yağlarının eritilmesinde yardımcı olacaktır.Yapılan araştırmalarda da yaban mersini tüketmek, kolesterol ve kan basıncını düşürür.

4: Greyfurt

blank

Greyfurtta bulunan yağ yakıcı enzimler, diyet lifleri fazlalık yağlarınızı yakmak için en etkili yol olacaktır. İnsülin seviyenizi dengeleyerek yağın depolanmasını engeller ve şeker dengesini sağlar.Aynı zamanda düşük kalorisi ile erkenden acıkmanızı da önleyecektir.

 5: Portakal

blank

Düşük kalorili ve lif açısından zengin olan portakallar bu lifler sayesinde vücuttaki istenmeyen toksinlerin uzaklaşmasında yardımcı olacaktır.Lif alımının arttırılması serum kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olduğu ve tansiyonu dengelediği tespit edilmiştir.Aynı zamanda içeriğindeki pektin sayesinde yağ emilimini en aza indirmektedir.Ancak dikkat etmeniz gereken konu meyvenin suyunu içmek yerine meyveyi olduğu gibi tüketmektir. Çünkü meyve suyunda doğal gıda lifleri bulunmaz.

(Gıda Müh. Emir Kaboğlu tavsiyeleri)

Kategoriler: Diyet

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Yorum yapmak için giriş yapmış olmanız gerekir.

Bize Katılın

Paylaşmaya hazırmısınız? Hemen üye olup sizde sosyal ağımıza katılın.