Fast-Food’un Yerini Fast-Fine Alıyor

Fast-food ve Fine-dining karışımı bir beslenme şekli: ‘Fast-Fine’

FAST-FOOD
Yemeği alıyor ve gidiyorsunuz. Uygun fiyatlarda hamburger, kızartılmış tavuklar… Kalabalık müşteri kitleleri var. Taco Bell, McDonald’s ya da KFC gibi

blank

FAST-DINING
Bu restoranlarda yazılı olmayan kıyafet kuralları vardır, genellikle resmi giyinilir. Eğitimli garsonları vardır, servis bir sanat olarak algılanır. Üst düzey gurme yemekler servis edilir. NewYork’taki Eleven Madison gibi…

blank

Herşeyin başı sağlık ve zaman da benim için çok önemli diyorsanız Fast-Fine ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Fast-Fine’da menü modern ve sağlıklı yemeklerden oluşuyor. Bu yeni eğilim ile Fast-fine restoranlarda siparişinizi iPad üzerinden veriyorsunuz, yemeğiniz güzelce düzenlenmiş masanıza getiriliyor, hızlı servis alıyorsunuz ama sağlıklı yemek yiyorsunuz.

The Wall Street Journal’da bu yeni konseptin anlatıldığı bir makale yayınlandı. Makalede imzası olan Jane Black, yazısında; fast-fine restoranlarda üst düzey mutfakların minimal servis anlayışı ve erişilebilir fiyatlarla birleştiğini belirtmiş. Diyor ki, “Bu yeni konseptte X ve Z kuşakları buluşuyor.”

X nesli, 1965-1979 arası doğanlara deniyor. Bu nesil iş yaşamlarına çalışma saatlerine uyan, sabırlı, yaşamak için çalışan bir nesil. Z nesli ise 2000 yılı ve sonrası doğanlar. Şu an en büyüğü 17 yaşında. İnternet dünyasına doğdular. Mobil teknolojiyi yoğun olarak kullanıyorlar. Onların oyuncakları iPad’ler, tabletler… Bunlar ellerinden düşmüyor, böyle sosyalleşiyorlar.

Tabii, bu iki kuşağın farklı özellikleri beslenme alışkanlıklarına da yansıyor. Fast-fine restoranlar bu iki kuşağı buluşturan yerler.

Makalede fast-fine restoran deneyimlerine de yer veriliyor. Biri ilginç ve tam olarak fast-fine’ları şöyle tanımlıyor: “Benim hayatım gün içinde uzun süre bir restoranda oturabileceğim türden değil. Bu da haftada sadece birkaç gün düzgün yiyebildiğim anlamına geliyor. Diğer günler salata, burger veya taco. Yani çok fazla oyalanmadan kaliteli yemekler yiyebileceğiniz bir restoran konsepti gerekiyordu, bu da oldu.”

 

Kategoriler: Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Yorum yapmak için giriş yapmış olmanız gerekir.

Bize Katılın

Paylaşmaya hazırmısınız? Hemen üye olup sizde sosyal ağımıza katılın.